نحوه ثبت شرکت

نحوه ثبت شرکت

در این مقاله به صورت گلی در رابطه با ثبت شرکت و نحوه ثبت شرکت در ایران و ثبت شرکت سهامی در تهران و ایران توضیح داده شده است در صورت بروز مشکل با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

ثبت شرکت پشتوانه ایجاد قراردادهای رسمی است که تحت ایراد اسناد غیر رسمی قرار نمی گیرند. برای ثبت فعالیت به عنوان شرکت باید شرایط خاصی مدنظر باشد؛ حداقل وجود دو شریک و همکاری آنها در تقسیم سهم، برای ثبت فعالیت الزامی می باشد.مشخص نمودن آورده های نقدی و غیرنقدی سهامداران در کنار تقسیم بندی سود و زیان مساوی بین شرکاء از دیگر شرایط ثبت شرکت است.

ثبت شرکت

اگر می خواهید یک شرکت معتبر داشته باشید نیاز به ثبت آن دارید. ثبت شرکت نشان می دهد که ساز و کار فعالیت شما دارای قوانین اصولی و تحت نظارت سازمان های مسئول می باشد. ثبت شرکت پشتوانه ایجاد قراردادهای رسمی است که این نوع قراردادها تحت ایراد اسناد غیر رسمی قرار نمی گیرند.

برای ثبت فعالیت به عنوان شرکت باید شرایط خاصی مدنظر باشد؛ حداقل وجود دو شریک و همکاری آنها در تقسیم سهم، برای ثبت فعالیت الزامی می باشد. مشخص نمودن آورده های نقدی و غیرنقدی سهامداران در کنار تقسیم بندی سود و زیان مساوی بین شرکاء از دیگر شرایط ثبت شرکت است.

در این مطلب به طور کلی در رابطه با ثبت شرکت توضیح داده شده است

 

صفر تا صد نحوه ثبت شرکت

تمامی شرکت های ثبتی به هشت گروه تقسیم می شوند: سهامی عام، سهامی خاص، با مسئولیت محدود، تضامنی، نسبی، مختلط سهامی، مختلط غیر سهامی و تعاونی. تمایز هر یک از این شرکت ها در تعداد شرکاء، حداقل سرمایه ارائه شده، حداقل تعداد هیأت مدیره و سهم هر کدام از شرکاء است.

ابتدایی ترین قدم برای ثبت شرکت، انتخاب موضوع کار می باشد. شما باید مسیر کاری و فعالیت خود را مشخص نمایید. انتخاب موضوع باید شرعی و نباید از حد خود تجاوز کند. در قدم بعدی مشخص نمودن حداقل سرمایه و دارایی ها است. اهمیت و وجهه یک شرکت به ارزش دارایی ها و سرمایه ی آن است.

در هنگام ثبت باید برای آن مدت فعالیت تأیین نمایید که می تواند به طور نامحدود هم ثبت کنید. اگر تاریخ محدود برای فعالیت شرکت ثبت شود در زمان سر رسید، ساز و کار فعالیت شما به خودی خود منحل می شود. در گام بعدی آدرس محل اداره و برگزاری جلسات و مجامع باید انتخاب و مشخص شود. اگر به شعب مختلف برای شرکت تان نیز دارید، دفتر شعب نیز باید مشخص و ثبت باشد.

نحوه ثبت شرکت

نحوه ثبت شرکت

راهنمای ثبت شرکت سهامی

در مرحله بعدی از طریق سایت  http://sherkat.ssaa.ir  میتوانید با بارگذاری مدارک مورد نیاز درخواست ثبت شرکت خود را انجام دهید. پس از تأییدیه اینترنتی از طریق سایت، صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن را توسط پست سفارشی به آدرس اعلامی در سامانه بفرستید. گام بعدی حضور در دفتر اسناد رسمی، تسلیم اساسنامه تأیید شده، مشخص نمودن آگهی ثبتی و ثبت شرکتنامه می باشد.

از اقدامات دیگر دفتر اسناد رسمی، احراز هویت و أخذ امضا از شرکاء و تصدیق آنان، تعیین شماره های ثبتی و اسناد مالکیت اموال و دارایی های شرکت است؛ که به امضای رئیس اداره ثبت می رسد. سپس توسط مسئول مربوطه تشکیل پرونده داده و از هر نسخه اساسنامه و شرکت-نامه و اظهارنامه، یک سری تحویل هیأت مؤسس می گردد.

آخرین گام ثبت شرکت سهامی، صدور آگهی تأسیس است، که به عنوان قدم نهایی و جهت چاپ در روزنامه ی رسمی و کثیرالانتشار ارائه می شود.

 

مدت زمان ثبت شرکت

تأیید اسم در اداره ثبت شرکت ها حداکثر تا دو روز کاری انجام می شود اما برای ارائه مدارک و تأییدیه نهایی در حدود یک هفته تا ده روز طول خواهد کشید، تا شرکت مورد درخواست ثبت شود.

 

سخن نهایی

انتخاب نوع شرکت، از لحاظ دسته بندی،  بستگی به نوع فعالیت کاری شما و تصمیم گیری سهامداران و شرکاء دارد. می توانید با مشاوره کارشناسان با مجرب شرکت الماس داران پارسه خاورمیانه بهترین انتخاب را داشته باشید.

راهنمای ثبت شرکت

راهنمای ثبت شرکت

 

مطلب این دسته را نیز بخوانید    مقالات خدمات ثبتی شرکت